Тема: Додавання і віднімання звичайних дробів
Мета: вчити розв’язувати нестандартні задачі; розвивати логічне мислення,
кмітливість, винахідливість; виховувати цікавість до математики,
працьовитість
Обладнання: картки з завданнями
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми уроку. Запис числа, класної роботи
Сьогодні на уроці ми виконаємо:
- Тестові усні завдання
- Математична естафета
- Логічні задачі
- Математичний кросворд
- Завдання для кмітливих
ІІІ. Опрацювання теми уроку
- Усні задачі
- Наталка виконала домашнє завдання з математики за
год., а Петрик – за
год. Хто з дітей виконав швидше завдання? Відповідь пояснити.
- Магазин першого дня продав
товару, другого дня –
товару. Якого дня магазин продав більше товару?
- Що більше:
чи
. Відповідь пояснити.
- Математична естафета
Математична естафета – це змагання команд. Клас поділено на дві команди. Кожна команда одержує завдання. Учень виконує одне із завдань і передає іншому, записавши зліва своє прізвище. Виграє та команда, яка швидше виконала завдання, зберігаючи витримку і спокій.
- 9 – 5
= ; (3
) 1) 7 – 3
= ; (
)
- 4
+ 2
= ; (7
) 2) 2
+ 3
= ; (5
)
- 4
– 2
= ; (1
) 3) 4
– 2
= ; (1
)
- Логічні задачі
- Учень за перший день виконав
всієї роботи, а за другий день –
. Яку частину роботи виконав учень за два дні?
- Одна сторона трикутника 1
см, а друга – на 2
см більша. Знайти третю сторону, якщо вона на
см менша другої сторони.
- Першого дня бригада зорала
усього поля, другого – на
більше, ніж першого, а решту третього дня. Яку частину поля зорала бригада третього дня?
- Одна сторона трикутника 8
см, а друга на 1
см довша. Знайти третю сторону, якщо його периметр дорівнює 25
см.
- Математичний кросворд
1.
| ||||||||||||
2.
| ||||||||||||
3.
| ||||||||||||
4.
| ||||||||||||
5.
| ||||||||||||
6.
|
1.
частина доби
2. Як називається число, записане над рискою дробу?
3. Як називається число, записане під рискою дробу?
4. Як називається дріб, чисельник якого менший знаменника?
5. Якому числу дорівнює значення дробу, у якого чисельник і знаменник рівні?
6. Як називається дріб, чисельник якого більший знаменника?
- Завдання на кмітливість
- Яку частину години становить урок? (
)
- Число 1 у вигляді звичайного дробу. (
;
і т. д.)
- Скільки разів
м міститься у 2 м? (4 рази)
року. (місяць)
- Прочитати задумане слово
Розташувати у порядку спадання (Україна)
2
|
2
|
1
| ||||
Н
|
Ї
|
К
|
У
|
А
|
Р
|
А
|
ІІІ. Підсумок уроку
ІV. Домашнє завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар